تازه‌های فناوری و کامپیوتر

کاسپرسکی: بیت کوین پروژه جاسوسی آمریکاست!

روزی نیست که خبرهای جدیدی درباره بیت کوین نشنویم. اما آخرین و البته عجیب ترین خبر متعلق به خبری ست که ناتالی کاسپرسکی درباره بیت کوین عنوان کرده است.

بنیانگذار شرکت امنیتی روسی کاسپرسکی در ادعای عنوان کرده است که این ارز رمزنگاری شده، بیت کوین، توسط آژانس های جاسوسی آمریکا توسعه داده شده است. ناتالی کاسپرسکی که مدیرعامل شرکت کاسپرسکی؛ شرکتی که در زمینه سیستم های امنیتی و نرم افزارهای فایروال و امنیتی فعالیت می کند این ادعا را در ارایه ای در دانشگاه سنت پترزبورگ عنوان کرده است.

خانم کاسپرسکی که درباره جنگ های اطلاعاتی و سلطه دیجیتالی صحبت می کرد، عنوان کرد که بیت کوین پروژه ای از آژانس های جاسوسی آمریکا است که در جهت تامین سرمایه سریع فعالیت های جاسوسی سرویس های امنیتی کانادا، بریتانیا و ایالات متحده در کشورهای مختلف طراحی و توسعه داده شده است. این فناوری درست مانند اینترنت، GPS و شبکه TOR خصوصی شده است. در واقع نسخه دوم دلار است. نرخی است که توسط مبادله کنندگان کنترل می شود.

او همچنین مدعی شده که Satoshi Nakamoto (نام مستعاری که برای اشاره به فردی استفاده می شود که بیت کوین را ایجاد کرده است) نام گروهی از رمزنگارهای آمریکایی است.

او همچنین در سخنرانی خود در این دانشگاه عنوان کرده که به گوشی های هوشمند نمی توان به عنوان دستگاهی شخصی نگریست، بلکه گوشی هوشمند در واقع دستگاهی از راه دور کنترل شده است که برای سرگرمی طراحی شده است و همزمان برای جاسوسی از مالکش مورد استفاده قرار می گیرد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *