تازه‌های فناوری و کامپیوتر

مگا هتل های مکه

یک هتل جدید مجلل در شهر مقدس مکه عربستان در حال ظهور است. وقتیکه این پروژه به پایان برسد، 10000 اتاق خواهد داشت که بیش از 1.4 میلیون متر مربع را اشغال خواهد نمود که شامل 70 رستوران برای میزبانی از زائران و ثروتمندان خلیج فارس و مسافران دوردست آن می باشد.

با بازسازی یک دژ سنتی، هتل ابرج کدی شامل 12 برج و 45 طبقه بر فراز آسمان قد علم خواهد کرد. در بالای برج مرکزی آن، یکی از بزرگترین گنبدهای جهان قرار می گیرد. در جوار این گنبد، پنج نقطه برای فرود هلیکوپتر تعبیه شده است. بزرگترین هتل دنیا همچنین یک ایستگاه اتوبوس، مراکز خرید در طبقات پایینی و یک سرسرا در داخل گنبد دارد. طراحی داخلی نیز همانطور که انتظار می رود به زیبایی انجام می شود.

مکان این هتل در دو کیلومتری خارج از حرم مقدس در مکه واقع شده است، ابرج کدی آخرین تلاش کشورهای عربی خلیج فارس برای تبدیل مکه به منهتن خاورمیانه است. در چند سال گذشته، این شهر گسترش شگرفی را در ابعاد و زیرساخت تجربه کرده است. این شهر خانه سازه های بزرگی همچون ابراج البیت، یک مجموعه از هفت هتل آسمانخراش با چشم اندازه کعبه است. یکی از این هتل ها، برج ساعت سلطنتی مکه، سومین ساختمان بلند جهان و پنجمین سازه بلند دنیا محسوب می شود. این برج همچنین رکورد بزرگترین ساعت را نیز به خود اختصاص داده است. در شب، ظاهر درخشان ساعت از 30 کیلومتری قابل رویت است.

البته، نابودی میراث صدر اسلام از قرن ها و با روی کار آمدن اعتقادات وهابی آغاز شده است. در مکه و مدینه، بسیاری از سازه های مرتبط با پیامبر و خانواده اش مانند مقبره ها، مزارها، مساجد و خانه ها نابود شدند. خانه خدیجه، نابود شد تا چیز دیگری در آنجا احداث شود. خانه ابوبکر، حالا مکان هتل هیلتون شده است. خانه ای که پیامبر در آن به دنیا آمده بود ناپدید شد. خانه ای که او در مدینه در آن زندگی می کرد و خیلی دیگر از میراث این کشور نیز نابود شد.

رییس و معمار یکی از مراکز تحقیقاتی در جده که سی سال از عمر خود را به تحقیق و مستندسازی ساختمان های تاریخی مکه و مدینه اختصاص داده است، می گوید: «آنها همه مکان های مقدس را به ماشین تبدیل کرده اند، شهری که هویت ندارد، میراث ندارد، فرهنگ ندارد و هیچ محیط طبیعی در خود جای نداده است. آنها حتی از نابودی کوه نیز دریغ نکرده اند.»

طی موعد حج، مکه بیش از سه میلیون زائر را پذیراست ولی طی باقی سال بیش از 20 میلیون نفر از این شهر دیدن می کنند چرا که مکان محبوبی برای برگزاری مراسم عروسی و یا برگزاری کنفرانس محسوب می شود. دیگر سازه بزرگ در حال ساخت در مکه، عمر جبل شامل 40 برج اقامتی است که میزبان 160000 زائر مسلمان خواهد بود.

یکی از دیگر پروژه ها، برج جده است که به برج پادشاهی در شهر بندری جده شناخته می شود که انتظار می رود یک کیلومتر بلندا و 250 طبقه داشته باشد. این ساختمان بلندترین برج جهان خواهد بود که از این نظر، برج 828 متری دوبی را پشت سر خواهد گذارد.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

۱ دیدگاه در “مگا هتل های مکه

این عرب های وهابی عقل درست و حسابی که ندارن فقط تو فکر رکورد شکنی هستن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *