تازه‌های فناوری و کامپیوتر

دوبی از بزرگترین کارخانه تبدیل زباله به انرژی در دنیا رونمایی خواهد کرد

مسئولان دوبی در نظر دارند تا از زباله های شهر خود استفاده مناسبی کنند: استفاده از زباله ها برای خوراک بزرگترین کارخانه‌ی تبدیل زباله به انرژی در دنیا. gulfnews و newatlas گزارش داده اند که دولت خبر از طرحی داده تا از بیش از دو میلیون تن زباله خشک در سال استفاده اقتصادی داشته باشند. این مقدار زباله در واقع 60 درصد از کل زباله های تولیدی دوبی در یک سال است. این مقدار زباله توانای تولید برق برای 120 هزار خانه را خواهد داشت.

تلاش بلندپروازانه دوبی برای تبدیل زباله به انرژی، می تواند 5000 متر تن زباله را هر روز پذیرش کند و برقی را با این زباله تولید خواهد کرد که می تواند دو درصد از مصرف برق الکتریسیته سالیانه کل دوبی را تولید کند.

وسعت زمین این کارخانه در حدود پنج هکتار خواهد بود و شرکت فناوری سوییسی Hitachi Zosen Inova و شرکت ساخت و ساز بلژیکی BESIX در این پروژه همکاری خواهند داشت.

کار این طرح طی چند ماه آتی شروع و تا پیش از نمایشگاه جهانی 2020 عملیاتی خواهد شد.

البته کارخانه مشابه دیگری در شنژن چین در دست ساخت است. طرح چین برای ساخت این کارخانه هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد اما پروژه دوبی به اهداف خود رسیده است و ضمنا پروژه دوبی می تواند 20 مگاوات برق بیشتر نسبت به کارخانه شنژن چین تولید کند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *