تازه‌های فناوری و کامپیوتر

از هزاران وبسایت هک شده دولتی برای کاوش پول رمزنگاری شده استفاده شد

زمانی بود که هکرها یک وبسایت را هک و سپس دیفیس کرده (تغییر محتوای وبسایت) تا قدرت و توانایی خود و ضعف وبسایت را به رخ بکشند، سپس هکرها به سمت استفاده از آسیب پذیری های وب سایت های بانکی رفتند تا از این راه پول به دست بیاورند، حالا هکرها از وبسایت های دولتی برای کاوش و ایجاد پول های رمزنگاری شده استفاده کرده اند.

اخیرا کشف شده که هزاران وبسایت دولتی در سراسر دنیا آلوده به اسکریپت به خصوصی شدند که به صورت مخفیانه کامپیوترهای بازدیدکنندگان را مجبور به کاوش پول های رمزنگاری شده برای هکرها می کرد.

این اسکریپت بر روی 4000 وبسایت کشف شده از جمله وبسایت خدمات درمانی ملی بریتانیا، شرکت وام دانشجویان و اداره کمیسیون اطلاعات بریتانیا به علاوه سیستم دادگاه دولتی ایالات متحده، دانشگاه نیویورک و … همینطور این لیست ادامه می یابد.

کاربرانی که از این وبسایت های آلوده و هک شده دیدن می کردند فورا کامپیوترشان را وارد روندی برای کاوش پول های رمزنگاری شده می کردند که روحشان هم از این قضیه خبر نداشته و برای هکر یا هکرهای ناشناخته ای پول تولید می کردند؛ نام این روند را cryptojacking گذاشته اند.

اولین بار این هک توسط مشاور امنیتی Scott Helme کشف شد که در توییتر عنوان کرده بود که یکی از دوستانش هنگام بازدید از یکی از وبسایت های دولتی بریتانیا از آنتی ویروس سیستم خود اخطار دریافت کرده است و بررسی بیشتر نشان از تزریق اسکریپت کاوش پول به سایت های پرترافیک و دولتی داد.

– تلگراف

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *