تازه‌های فناوری و کامپیوتر

سرمایه‌گذاری مخفیانه بانک مرکزی لهستان برای تبلیغ علیه ارزهای دیجیتالی!

یک کاربر لهستانی یوتیوب با بیش از یک میلیون مشترک در حدود 30000 دلار از بانک مرکزی لهستان پول دریافت کرد تا با ترسیم ارزهای رمزنگاری شده به صورت منفی در ویدیوی خود و بدون اشاره مستقیم به آن با مقامات سیستم مالی لهستان همکاری کند.

«من تمام پولم را از دست دادم» نام ویدیویی است که بیش از نیم میلیون بازدید داشته است. در این ویدیو فردی با نام Marcin Dubiel ارزهای رمزنگاری‌شده را به عنوان روشی برای سریع پولدار شدن معرفی می‌کند و تمام پولش را بر روی این نوع ارز سرمایه گذاری می کند اما زمانیکه به یک قرار در رستوران می رود دیگر پولی برای پرداخت قبضش هم ندارد.

این ویدیو هشتگ uważajnakryptowaluty# دارد که در واقع آدرس وبسایتی با پشتیبانی بانک مرکزی لهستان است که در آن ارزهای رمزنگاری شده را به عنوان پولی ریسک پذیر، بدون تضمین و خارج از طبقه بندی پول های الکترونیک نشان می دهد.

بانک مرکزی این کشور اقرار کرده که کمپینی را برای مبارزه با پول های رمزنگاری شده در شبکه های اجتماعی راه انداخته است.

در ادامه این ویدیو نامزد Dubiel به این دلیل که پیک پیتزا ارز رمزنگاری شده او را قبول نمی کند Dubiel را ترک می کند!

این اقدام از دو جنبه قابل توجه است. اول توجه و ترس جالب توجه مراکز مالی از این نوع ارز نوظهور و دوم اینکه در کشورهای اروپایی به راه انداختن پروپاگاندای دولتی علیه شهروندان خود غیرقانونی محسوب می شود. تسلط ضعیف لهستانی ها به زبان انگلیسی می تواند به صورت به خصوص این نوع تبلیغات را اثرگذارتر سازد. لهستان یکی از کم‌سرعت‌ترین دسترسی‌ها را به اینترنت رادارد و کشوری‌ست که از منظر فناوری در شرق اروپا از حداقل پیشرفت برخوردار است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *