تازه‌های فناوری و کامپیوتر

Siri اپل به 52.3% از پرسش ها پاسخ درست می دهد

در آزمایش جدیدی که توسط Loup Ventures انجام گرفته، در حالیکه دستیار هوش مصنوعی 99.4 درصد از پرسش ها پاسخ می دهد، Siri توانست تنها به 52.3% از پرسش ها به صورت درست پاسخ دهد. در این آزمایش 782 پرسش پرسیده شد.

در مقایسه با آزمایش های مشابه، Siri در انتهای این لیست قرار می گیرد. Google Home به 81 درصد پرسش ها پاسخ درست داد و الکسای شرکت آمازون نیز نرخ 64 درصد پاسخ صحیح دارد و محصول مایکروسافت با نام Cortana به 57 درصد سوالات پاسخ درست داده است.

این آزمایش همچنین نشان می دهد که Siri شرکت اپل برای استفاده های کوچک و تجاری مناسب به نظر می رسد مانند پرسش درباره کافی شاپ های نزدیکی یا ارزیابی خرید کفش جدید. در این زمینه، Siri محصول الکسا و Cortana را شکست می دهد اما همچنان نسبت به دستیار هوشمند گوگل با نام Google Home ضعیف تر عمل می کند.

در Siri برخی پرسش ها مانند ناوبری، تقویم، ایمیل و تماس گرفتن پشتیبانی نمی شود. در برخی موارد نیز نتایج جستجوی گوگل تحویل کاربر داده می شود. اما این بررسی می گوید که Siri مهارت های خیلی خوبی در شنیدن دارد. این دستیار هوشمند صدای عادی و نرمال را به خوبی تشخیص می دهد، حتی زمانیکه صدای موسیقی از اسپیکرها بسیار بلند است Siri می تواند صدای کاربر را در این موقعیت هم شناسایی می کند.

loupventures

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *