تازه‌های فناوری و کامپیوتر

ابداع نمایشگر الکترونیکی کششی بر روی پوست انسان

محققان ژاپنی در دانشگاه توکیو نمایشگر نازک و به شدت کششی را توسعه داده اند که قادر به نمایش کاراکترهای ساده و حتی تصاویر گرافیکی متحرک با LED های ریز 24 × 16 بر روی پوست انسان است.

البته کاربرد این پوست فراتر از قابلیت کششی و جذابیت ظاهری آن است. از این قطعه می توان در بخش پزشکی استفاده کرد تا پزشکان را به حسگرهای بیماران از طریق گوشی های هوشمند و رابط‌های کاربری کامپیوتر مرتبط نگاه دارد.

پوست الکترونیک یک نمایشگر LED ساده همراه با یک سیستم حسگر زیست پزشکی بیسیم دارد. حسگر مینیاتوری می تواند لمس، فشار، و دما را حس کرده و این اجازه را به متخصصین پزشکی می دهد تا روند سلامتی بیمارانشان را دنبال کنند درحالیکه همچنین این قابلیت را دارند تا شکلک های ساده ای را ارسال کنند که بازخوردی را نمایش می دهد.

به دلیل نوع ساخت این پوست از لاستیک کششی و حسگرهای الکترود نانو، این پوست الکترونیک را می توان بدون تحریک شدن پوست تا یک هفته پوشید که برای نظارت بر وضعیت بیمار طی دوره بازیابی ایده آل است.

محققان دانشگاه توکیو در حال بهبود قابلیت اطمینان سیستم این پوست الکترونیک هستند. آنها می خواهند ابعاد پوششی آن را افزایش داده و هزینه های آن را نیز کاهش می دهند.

واضح است که این ابداع، پتانسیل بسیار زیادی برای دگرگون کردن صنعت مد، سرگرمی و سلامت خواهد داشت.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *