تازه‌های فناوری و کامپیوتر

طرح اوبر برای استفاده از خودروهای پرنده تا سال 2020

اوبر فکر می کند که برای حل مشکل ترافیک و دیر رسیدن ها و تلف شدن وقت مردم راه حل دارد. و برای حل این مشکل اوبر پیشنهاد خودروهای پرنده را داده است.

این ایده یک سال پیش مطرح شده و حالا رنگ و بوی جدی تری به خود گرفته است. همین هفته اوبر اعلام کرد که در سال 2020 این شرکت قصد دارد تا استفاده از حداقل چند خودروی پرنده را در لس آنجلس آغاز کند و در چند سال بعد نیز از این طرح به صورت کامل استفاده تجاری داشته باشد.

برای شفاف سازی این مساله، اوبر ویدیویی را هم برای تشریح جزییات اینکه چگونه این طرح پیاده سازی می شود را ارایه کرده است. پس از استفاده از آسانسور و گذر از یک گیت به سقف دسترسی خواهید یافت. یک مامور با لباسی نارنجی رنگ، چهار مسافر را به خودروی پرنده منتظر هدایت می کند. سپس مسافر در جای خود قرار گرفته و در طول مسیر از منظره و ترافیک زیر پای خود لذت می برد.

اوبر برای این کار باید با مسایلی در این مسیر مانند کنترل ترافیک، یافتن مسیرهای مناسب و نویزهای ایجاد شده توسط این خودروها راه حل هایی بیابد. با این طرح بلندپروازانه، این شرکت مصر است که به ساخت اکوسیستمی که امکان ایجاد خدمات پروازی را محیا می کند کمک نماید.

یکپارچه کردن ناوگان تاکسی های هوایی در یک شهر، کار بزرگی محسوب می شود ولی ناممکن نیست. برای شروع، آسمان خالی نیست. فضای هوایی شهری مانند لس آنجلس همین حالا هم پر از هلیکوپترهای پلیس، شخصی، خبرگزاری ها است. شش فرودگاه در این شهر وجود دارند.

اوبر یک توافقنامه را با شرکت Sandstone Properties امضا کرده که درگاه های هوایی را بر روی سقف 20 ساختمان در ناحیه لس آنجلس نصب خواهد کرد.

سال 2020 در واقع سالی است که از این خدمات رونمایی خواهد شد ولی از المپیک 2028 که در همین شهر رخ خواهد داد، این خدمات دیگر به صورت کامل قابل استفاده خواهد بود.

– wired

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *