تازه‌های فناوری و کامپیوتر

ونزوئلا برای احیای شرایط اقتصادی، ارز دیجیتالی خود را راه می‌اندازد

در حالیکه کشور ونزوئلا یکی از بدترین فروپاشی‌های اقتصادی دوران مدرن را تجربه می کند، دولت این کشور روز سه شنبه اعلام کرد که می خواهد ارز مجازی مخصوص به خود را که از ذخایر نفتی گسترده مردم پشتیبانی می کند را راه بیاندازد.

این دولت که طرح هایی را برای ارز دیجیتالی جدید در اواخر سال گذشته ارایه کرد، گفته که این ابتکار در پاسخ به بحران شدید اقتصادی و تورم چهار رقمی این کشور بوده است. ونزوئلا از قحطی غذا و دارو رنج می برد و نرخ جرم افزایش یافته و خدمات عمومی و سیستم سلامت نیز تقریبا فروپاشیده است. این شرایط زندگی باعث شده تا صدها هزار ونزوئلایی از کشور پا به فرار بگذارند.

این کشور قصد دارد تا با استفاده از ارز دیجیتالی با نام پترو شرایط خود را بهبود بخشد. با استفاده از این ارز دیجیتالی بدهی خود را پرداخته و لوازم ضروری زندگی شهروندان و مواد خام برای تولید را بتوانند وارد کنند.

با استفاده از این ارز دیجیتالی، ظاهرا سرمایه گذاران قادر به دور زدن تحریم های کشورهای غربی علیه این کشور خواهند بود.

قیمت پترو بستگی به قیمت بشکه های نفت ونزوئلا در روز گذشته خواهد داشت. اینطور انتظار می رود که بیش از 100 میلیون پترو در نهایت منتشر شود. در ابتدا این رقم 82.4 میلیون بوده است. پترو در واقع اولین ارز دیجیتالی است که توسط یک دولت منتشر می شود.

راهنمای خریداران پترو در اسنادش عنوان کرده که این ارز از سکوی blockchain با نام NEM استفاده خواهد کرد. شبکه blockchain که در سال 2015 کارش را آغاز کرد و اتفاقا ژانویه امسال نیز شاهد دزدیده شدن 500 میلیون دلار از ارز دیجیتالی خود از سکوی Coincheck بوده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *