تازه‌های فناوری و کامپیوتر

هوش مصنوعی ویدیو و عکس‌های واقعی تولید خواهد کرد

تصاویر جعلی از زمانیکه عکس ها پا به عرصه وجود گذاشتند، وجود داشتند. البته وجود نرم افزاری مانند فتوشاپ توانست به ایجاد تصاویر مصنوعی کمک بسیاری نماید. حالا وجود هوش مصنوعی ظاهرا می تواند سطح جدیدی از پیچیدگی را به تصاویر مصنوعی بیافزاید که به لطف شبکه های عصبی مصنوعی است که الگوریتم هایش می تواند میلیون ها تصویر از مردم واقعی و مکان ها را تحلیل کند تا با استفاده از آنها تصاویر جعلی متقاعدکننده ای ایجاد شود.

این شبکه ها شامل کامپیوترهای به هم متصل هستند که بر اساس ساختار مغز انسان یک سیستم را تشکیل می دهند. گوگل، فیسبوک و باقی شرکت ها از چنین آرایه هایی برای سال ها استفاده کردند تا افراد را در تصاویر شناسایی کنند.

روشی جدید به نام GAN ابداع شده که با استفاده از هوش مصنوعی تصاویر مصنوعی بسیار واقعی را تولید می کند. GAN از یادگیری ماشین استفاده می کند تا تعداد بیشماری از تصاویر را مورد بررسی قرار دهد که در اصل به این سیستم می آموزد که چگونه تصاویر مصنوعی بسازد. با گذشت زمان این تولیدگر در تولید تصاویر مصنوعی بهتر می شود.

تصاویر و ویدیوهای تولیدشده توسط هوش مصنوعی می تواند کمک بسیار بیشتری به سازندگان بازی های ویدیویی و فیلم سازان کند که نیاز به تولید محتوایی واقعی با قیمت مناسب دارند. اگرچه که GAN می تواند تصاویری را تولید کند که بسیار واقعی به نظر می رسند اما هنوز راه طولانی پیش رو دارد تا به واقع گرایی حقیقی دست یابد.

در عصری که مردم با دیدن تصاویر و ویدیوهای آنلاین درباره اصالت آنها پرسش دارند، با ظهور این فناوری می توان شاهد ابهام حتی بیشتری در بسیاری از منابع آنلاین بود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *