تازه‌های فناوری و کامپیوتر

دانشمندان چینی راه‌حل معجزه‌آسای تغذیه مردم خود بدون آسیب رساندن محیط زیست را پیدا کرده‌اند

دانشمندان برای حفظ محیط زیست هزینه زیادی کردند. این مطالعه 54 میلیون دلار هزینه برداشت، 1000 دانشمند و 65000 مامور دولتی در این پروژه شرکت داشتند. و در نهایت دانشمندان گرداگرد دنیا نتایج این تحقیق را معجزه کشاورزی دانستند.

این پروژه همین حالا هم از 12.2 میلیارد دلار هزینه طی 10 سال آتی برای کشاورزان چینی کاسته است. این پروژه به کلیدی ترین پرسش چینی ها در زمینه کشاورزی پاسخ گفته است: با درخواست دنیا برای غذا که انتظار می رود بین سال های 2005 تا 2050 دو برابر شود، چگونه پرجمعیت ترین کشور دنیا بدون آسیب رساندن جدی به محیط زیست مردم خود را سیر کند؟

از 2005 تا 2015، محققان تحت نظارت دانشگاه کشاورزی چین در پکن بیش از 13000 مطالعه میدانی را در چین انجام دادند که به مطالعه روش های کشاورزی محلی به پرداخت. در ادامه این مطالعات، محققان، مشاوره جغرافیایی را برای کشاورزانی که برنح، ذرت و گندم کشت می کردند ارایه نمودند.

برای مثال، محققان به برنج کاران در شمال شرقی چین پیشنهاد کردند که آنها می توانند از میزان استفاده از کودهای نیتروژنی تا 20% بکاهند و بجای اینکه آن را به صورت مساوی در سراسر سال در مزرعه پخش کنند، بر استفاده از کود در اواخر فصل بهار زمانی که محصول رشد می کند متمرکز شوند. دانشمندان همچنین به کشاورزان پیشنهاد کردند که دانه های زراعی خود را نزدیک یکدیگر کشت کنند.

رهبر این پروژه می گوید که در ابتدا کشاورزان در این باره مشکوک بودند اما به مرور زمان اعتماد آنها را بدست آورده و به محققان متکی شدند.

کشاورزان با دنباله‌روی مشورت های دانشمندان به موفقیت دست یافتند. این مطالعه در همین ماه در مجله Nature منتشر شد که در این گزارش آمده تولید برنج، ذرت و گندم به صورت میانگین 11% افزایش داشته و 15% استفاده از کودهای شیمیایی نیز کاهش داشته است. به صورت کلی، استفاده از کودهای نیتروژنی در حدود 1.2 میلیون تن کاسته شد.

این نتیجه از نظر تحقیقاتی بسیار ارزشمند محسوب می شود چرا که ما می توانیم امیدوار باشیم که چگونه می توانیم به صورت موثر انسان ها را سیر کنیم در حالیکه بر محیط زیست و آب و هوا اثر بسیار اندکی بگذاریم. در مقایسه با باقی جهان، کشاورزان چینی در حدود چهار برابر بیشتر از نیتروژن استفاده می کنند. وقتیکه زمین کشاورزی سرشار از کود می شود، میکروب های خاک سطح بالایی از نیترواکسید را از خود خارج می کنند که یک گاز گلخانه ای محسوب می شود.

مساله انتشار نیتروژن در همه جا به یک مساله وخیم بدل شده است و نقش کلیدی در تغییرات آب و هوایی کره زمین ایفا می کند. این گاز به نسبت کربن دی اکسید نقش برجسته تری در گیرانداختن گرما در اتمسفر دارد.

حالا با این مطالعه، کشاورزان با دیدن افزایش محصول مزارع خود خوشحال خواهند بود. این نتایج بایستی بر روش های کشاورزی ورای دیوار چین نیز در آینده تاثیر گذارد.

 

برای دنبال کردن تازه‌های منحصربه‌فرد فناوری عضو کانال تلگرام استک وردپرس شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *