تازه‌های فناوری و کامپیوتر

کمک 300 میلیون دلاری گوگل به وبسایت‌های خبری

گوگل می‌خواهد سرمایه گذاری بزرگی را در کسب و کار خبر انجام دهد. این شرکت در حال تهیه ابزارهایی برای کمک به نشردهندگان اخبار است تا بتوانند تعداد خواننده های خود را افزارش داده و از تبلیغات خود فروش بیشتری به دست آورند. گوگل تلاش می کند که این صنعت را احیا کند.

این شرکت متعهد شده تا 300 میلیون دلار را در جهت حمایت از ژورنالیسم دیجیتال در سراسر دنیا طی سه سال هزینه کند.

Philipp Schindler، یکی از مدیران ارشد گوگل می گوید: «ما درک می کنیم که برای نشردهندگان خبر به دلیل تغییرات فناوری شرایط سختی به وجود آمده است… شرایط اقتصادی در اینجا کاملا روشن است، اگر شرکای شما رشد نکنند، شما نیز رشد نخواهید کرد.»

گوگل قصد دارد خدمات جدیدی را ارایه کند که با استفاده از آن، نشردهندگان خبر می توانند مشترکان جدیدی را برای خود یافته و بر روی آن کنترل داشته باشند. و در نهایت از طریق نشردهندگانی که خدمات پولی ارایه می کنند جایگاه تبلیغات و درآمد خود را بهبود بخشد.

این نوآوری گوگل مصادف است با آسیب هایی که فیسبوک از اخبار دروغ دیده است.

با تغییر مدیریت گوگل در اواخر سال 2015، نگرش این شرکت نسبت به خبر و شرایط خبررسانی نیز تغییر یافت. گفته می شود که Pichai مدیرعامل جدید گوگل توجه عمیق و ویژه ای به جایگاه و عملکرد آزاد رسانه ها و اثر آنها بر جوامع دارد.

ناتوانی صنعت فناوری برای کنترل اطلاعات نادرست باعث ایجاد موج جدیدی از انتقاد از طرف نشردهندگان خبر شد. گوگل نیز پیشتر 185 میلیون دلار را برای حمایت از این صنعت در اروپا در سال 2016 خرج کرده بود.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *