تازه‌های فناوری و کامپیوتر

زندان‌های ژاپن بهشت زنان سالمند است

هر جامعه‌ی سالمندی با چالش های متفاوتی مواجه است. ولی ژاپن با پیرترین جامعه دنیا (27.3 درصد از شهروندانش 65 سال و بالاتر دارند) با یکی از متفاوت ترین چالش های دنیا مواجه شده است: جرم سالمندان. شکایات و دستگیری هایی که سالمندان در آن نقش دارند و به طور مشخص زنان سالمند، با نرخ بالایی دنبال می شود. تقریبا از هر 5 زن زندانی در ژاپن 1 نفر سالمند است. جرم این بخش از جامعه کوچک است و از هر 10 نفر 9 سالمند از مغازه‌ای دزدی کرده اند.

طی سال های 1980 تا 2015، تعداد سالمندانی که تنها زندگی می کنند شش برابر شده و به تقریبا 6 میلیون نفر رسیده است. و در بررسی سال 2017 توسط دولت توکیو مشخص شد که بیش از نیمی از سالمندان ژاپن که از مغازه دزدی می کنند تنها زندگی می کنند، 40 درصد یا خانواده ای ندارند و یا به ندرت با بستگان خود مراوده دارند. این افراد می گویند که وقتی نیاز به کمک دارند کسی کنار آنها نیست.

حتی زنانی که جایی برای رفتن دارند احساس نامریی بودن می کنند. زنان سالمند اغلب اوقات از لحاظ اقتصادی آسیب پذیر هستند؛ تقریبا نیمی از 65 ساله ها و پیرتر که تنها زندگی می کنند همچنین به نسبت جامعه در فقر بیشتری به سر می برند.

نه دولت و نه بخش خصوصی نتوانسته برنامه موثری برای سالمندان در نظر بگیرد و هزینه های نگهداری آنها در زندان نیز سریعا افزایش یافته است. هزینه مرتبط با مراقبت از سالمندان بار 50 میلیون دلاری را در سال 2015 بر دوش دولت گذاشته که در مقایسه با دهه پیش تر از آن 80 درصد افزایش داشته است.

حالا بسیاری از زنان سالمند ژاپنی با ارتکاب جرم و زندگی در زندان، زندگی بهتری را با تنها بودن در جامعه تجربه می کنند.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *