تازه‌های فناوری و کامپیوتر

پروژه مارس وان برای فرود انسان بر روی مریخ

مارس وان یک سازمان غیرانتفاعی است که هدفش فرود آوردن انسان تا سال 2032 بر سیاره مریخ خواهد بود. در ابتدا قرار بود که مارس وان با SpaceX در این باره همکاری داشته باشد که این پیشنهاد توسط SpaceX رد شد. 200 هزار نفر برای این سفر ثبت نام کرده بودند که بعد از بررسی ها 100 نفر باقی ماندند و باز پس از بررسی های بیشتر 24 نفر انتخاب خواهند شد که بایستی در قالب برنامه 7 ساله آموزش ببینند تا با یک بلیط یک طرفه به مریخ بروند. این لیست 100 نفره از نقاط مختلف دنیا انتخاب شده اند که از این بین 2 ایرانی نیز حضور دارند. بسیاری از دانشمندان از این طرح انتقاد کرده اند و این عملیات را نوعی عملیات خودکشی نامیده اند.

مارس وان تخمین می زند که هزینه فرستادن چهار نفر ابتدایی به مریخ در حدود 6 میلیارد دلار است. این هزینه شامل تمام هزینه های سخت افزاری به علاوه مخارج عملیات و موارد دیگر است. برای سفرهای بعدی هزینه های عملیاتی و سخت افزاری در حدود 4 میلیارد دلار خواهد بود. البته این هزینه ها در مقایسه با جاه‌طلبی های مشابه ارزان تر خواهد بود. یکی از دلایل کاهش هزینه ها این است که برای این ماموریت ها در وان مارس سفر برگشتی در کار نخواهد بود.

هر سفر به ماه هر 26 ماه رخ خواهد داد. مدیرعامل این شرکت گفت که مهمترین چیز این است که مسافران این فضاپیما سالم بر روی مریخ فرود بیایند.

 

برای دنبال کردن تازه‌های منحصربه‌فرد فناوری عضو کانال تلگرام استک وردپرس شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *