تازه‌های فناوری و کامپیوتر

خشم در برابر ماشین: مردم خشمگین در برابر خودروهای خودران

بزرگترین نوید خودروهای خودران، نجات زندگی انسان ها با حذف کردن پراشتباه‌ترین و غیرپیش‌بینی‌ترین عامل از وسایل نقلیه است: انسان.

به گزارش سازمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا، دو حادثه از شش حادثه رانندگی مربوط به خودروهای خودران در کالیفرنیا تا امروز برای سال جدید میلادی به دلیل این بود که انسان ها از عمد با خودروهای خودران برخورد داشته‌اند.

در 10 ژانویه، یک عابر پیاده در حومه سانفرانسیسکو از عرض خیابان عبور می کند تا با یک خودروی خودران که منتظر عبور عابران از عرض خیابان بود مواجه شود. طبق گزارش حادثه، این عابر پیاده فریاد زنان به سپر جلوی خودرو ضربه زده و آسیب های دیگر را به خودرو وارد می کند. هیچ فردی زخمی نمی شود اما چراغ عقب خودرو آسیب می بیند.

در حادثه ای دیگر در 28 ژانویه، یک راننده تاکسی در سانفرانسیسکو از خودرویش خارج شده و به خودروی خودران نزدیک می شود با ضربه به پنجره سمت مسافر باعث ایجاد آسیب به خودرو می شود.

این موارد مواجهه انسان و روبات اولین موارد خشونت فیزیکی علیه روبات ها نبوده اند.

در دسامبر، یک پناهگاه حیوانات به ناچار عذر روبات Knightscope خودر را از خیابان های اطراف ساختمان‌ها خواست چرا که ساکنین آن خانه ها و بی خانمان ها شکایت کردند که این روبات باعث آزار و اذیت آنها شده است. در حالیکه اغلب ساکنین درباره حضور روبات شکایت داشتند، شخصی پار را فراتر گذاشته و با آن روبات درگیری فیزیکی پیدا کرد.

مقامات شهری نیز بیکار ننشسته و سال گذشته طرحی ارایه کردند که تعداد روبات های تحویل‌رسان خودکار را که اجازه حضور در پیاده‌روها را دارند محدود می کند.

هر نوآوری برای تمام افراد یک جامعه مفید نیست و یا اینکه حداقل از نظر آنها اینطور به نظر می رسد. البته این را هم بایستی در نظر داشت که جوامع انسانی بعد از گذر هزاران و بلکه میلیون ها سال زندگی در کنار هم نوع خود شاید به سختی اما سرانجام نوع دیگری را در جامعه خود قبول کند.

 

برای دنبال کردن تازه‌های منحصربه‌فرد فناوری عضو کانال تلگرام استک وردپرس شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *