تازه‌های فناوری و کامپیوتر

بارکش‌ خودران که ارتباط از راه دور خود را از دست داد ولی اتفاق ناگواری رخ نداد

Starsky Robotics که استارتاپی برای بارکش های خودران است دو سال گذشته را تلاش کرد تا به نقطه ای برسد تا زمانیکه شخصی پشت فرمان خودرو نیست و شخصی هم کلا در خودرو حضور ندارد، به درستی در مسیر حرکت خواهد کرد.

مهندسان این شرکت سیستم خودران رانندگی را آزمایش و توسعه دادند که بیش از یک سال است بر روی بارکش های Freightliner Cascadia نصب شده است. این مهندسان هر سناریوی ممکن را در نظر گرفتند. آنها ده ها هزار سناریو را از میلیون ها مایل مسافت طی شده جمع آوری کردند.

در یکی از ماموریت‌ها در اواسط فوریه، طی مهمترین آزمایش خود، این بارکش در مسیر خود در یکی از عملیات های راه دور شرکت، سیگنال خود را با مرکز کنترل از دست داد و البته به دلیل اینکه چنین سناریویی پیش بینی می شد، این خودرو چندین مایل آن طرف تر از مسیر خود فورا به حالت مطمئن خود رفته و به تدریج متوقف شد.

وقتیکه وجود این مساله کشف و ارتباط دوباره برقرار شد، این شرکت مسافرت بارکش خودران خود را ادامه داده و با ادامه مسیر از پیش تعیین شده آن با طی پنج مایل مسافت دیگر، ماموریت خود را تکمیل نمود.

اوبر نیز پیش تر در تلاشی مشابه بارکش های خودران خود را برای آزمایشی 120 مایلی به جاده ها فرستاده بود اما فردی برای ایمنی ماموریت در آن خودرو حضور داشت.

تمام آزمایش های پیشین به صورت کامل مدیریت شده بود. مقامات محلی و نیروهای پلیس جاده ها را به صورت موقت بسته و با یکدیگر برای آزمایش بارکش در ترافیک معمولی همکاری کردند.

در مورد Starsky، دوربین هایی در کابین نصب شده اند و دوربین هایی در اطراف بارکش وجود دارند که امکان کنترل بهتری را به اپراتورها می دهند.

 

برای دنبال کردن تازه‌های منحصربه‌فرد فناوری عضو کانال تلگرام استک وردپرس شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *