تازه‌های فناوری و کامپیوتر

رئیس مرکز ملی فضای مجازی: احتمال فیلتر شدن تلگرام در سال ۹۷ بالاست!

سید ابوالحسن فیروزآبادی رئیس مرکز ملی فضای مجازی در مصاحبه‌ای که با رسانه‌ها داشت گفت:

ما در حال بررسی اوضاع هستیم و اگر به این نتیجه برسیم که فیلترینگ تلگرام ضروری است، قطعا این کار صورت می‌گیرد و محدودیتی برای فیلترکردن این اپلیکیشن نداریم. برای اینکه بتوانیم عدم وجود این پیام‌رسان را جبران کنیم می‌بایست به پیام‌رسان‌های داخلی کمک کنیم تا بتوانند با جلب نظر مردم و ارائه خدمات به آنها، زمینه انتقال کاربران از پیام‌رسان‌های خارجی به موارد مشابه داخلی را فراهم کنند.

وی در ادامه افزود:

اصولا باید مردم به این نتیجه برسند و روی این موضوع تفکر کنند که خدمات آموزشی و کاری و تجاری خود را بر روی یک بستر خارجی قرار ندهند و به این موضوع توجه داشته باشند که به دلیل عدم تبعیت سرویس‌های خارجی از قوانین جمهوری اسلامی ایران، هر لحظه امکان فیلترشدن دارند و در صورت ایجاد محدودیت برای استفاده از آنها، اطلاعات ضروری کاربران به خطر خواهد افتاد. به همین دلیل ما به مردم و کاربران ایرانی توصیه می‌کنیم که برای استفاده از سایت‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف، از نمونه داخلی آنها بهره‌مند شوند.

رئیس مرکز ملی فضای مجازی در پاسخ به سوال خبرنگاری پیرامون رفع فیلتر شبکه اجتماعی توییتر گفت:

در مورد توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی باید بگویم که ما به طور دائم فضای مجازی را بررسی می‌کنیم و رصد اطلاعات به صورت دقیق انجام می‌گیرد. در مورد توییتر نیز این اتفاق می‌افتد و در حال بررسی رفع مسدودیت هستیم و احتمال رفع فیلترینگ آن در سال آینده وجود دارد، ولی قطعی نیست.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *