تازه‌های فناوری و کامپیوتر

استفاده از روبوگرگ ترسناک برای محافظت از مزارع کشاورزان ژاپنی

خبر خوشحال کننده برای کشاورزان ژاپنی این است که دوره استفاده آزمایشی گرگ روبات ایستا برای مزارع کشاورزان ژاپنی پایان یافته است. در واقع قرار است که از ماه بعد این روبات به تولید انبوه برسد.

در آزمایش ها مشخص شد که این گرگ توانسته با قابلیت های خود شعاع یک کیلومتری را به خوبی پوشش داده، که از این نظر این روبات را از فنس های الکتریکی موثرتر می کند. این روبات در حال توسعه است اما فعلا به صورت بی حرکت مورد استفاده قرار می گیرد.

این گرگ روبات قیمتی در حدود 4800 دلار دارد و قیمت اندکی بالا به نظر می رسد. بهرحال، شرکت سازنده این روبات گزینه های پرداخت اقساطی ماهیانه خوبی را در اختیار کشاورزان قرار داده است.

این حیوان وحشتناک، 65 سانتیمتر طول دارد که تقریبا به اندازه گرگ واقعی است. این روبات حتی از باتری های قابل شارژ خورشیدی برای حفظ عملکرد آن استفاده می کند و مزاحمان را با حسگر مادون سرخ شناسایی می کند.

وقتیکه این گرگ، حیوانی را در نزدیکی خود احساس کند، از صداهای مختلفی استفاده می کند تا حیوان را دور کند؛ از صدای شلیک گلوله گرفته تا صدای انسان.

در مجموع، جدای از قیمت بالای آن، به نظر می رسد که این روبات برای ترساندن انسان ساخته شده است. و البته پتانسیل خیلی خوبی برای گسترش قابلیت هایش دارد.

 

برای دنبال کردن تازه‌های منحصربه‌فرد فناوری عضو کانال تلگرام استک وردپرس شوید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *